Bozcaada Hasan Tefik Restoran İncelemesiBozcaada’ya altı yıldır düzenli olarak giden Cihan kardeşimin tavsiyesi üzerine gittiğimiz bu mekan bizi ziyadesiyle memnun etti. Kuzu şiş,asma yaprağına sarılmış sardalya,kabak çiçeği dolması,ada otları kavurması,deniz levrek,yaprak sarma,patlıcan sağanaki,şiş köftesi de nefisti fakat ben en çok güveçte karidesini beğendim. Size de özellikle tavsiye ederim.


Mekan merkezde restoranların yoğun olarak bulunduğu sokakta değil. Asma dallarının gölgelendirdiği sokak akşam saatlerinde kağıt fenerler ile aydınlatılıyor. Ağırlıklı olarak çalınan rembetiko ve özgün muzik tınılarrı yemeğe eşlik ediyor. Dolayısıyla uğultudan,gürültüden uzak. Meşhur sokağa yürüyerek 5 dakika mesafede. Gürültüden uzak makul fiyatlarla leziz bir akşam yemeği arıyorsanız burası tam size göre. 

Biz servisten ve servis edilen yiyeceklerden o kadar keyif aldık ki 4 gece kaldığımız adada iki gece burada yemek yedik.

Gitmeden rezervasyon şart. Masalar hemen doluyor. 2-3 saat önce aramayı unutmayın.

Sizi çektiğim fotoğraflarla baş başa bırakayım…


Afiyet olsun.


 Asma yaprağında sarılı sardalya tek kelimeyle mükemmeldi.Daha önce bir çok yerde karides yedim Fakat restoranlarda bu kadar büyük bir jumbo karides ve böyle lezzetlisini yememiştim.
Izgara levrek ve çupra da inanılmaz lezzetliydi.İkinci akşamdan kareler...Ara sokakta sakin bir ortamda müzik eşiliğinde mükemmel bir iki akşam geçirdik. Şiddetle tavsiye ederim.

Fiyatlar


Fiyatlar bir turizm beldesine göre oldukça makul. Hatta şunu söyleyebilirim ; örneğin Eskişehir'de balık ya da eti bu kadar kaliteli yiyebileceğiniz bir yer yok. Olsa bile en az iki kat fiyat ödersiniz.Restoranın websitesi

Artıları 

Mükemmel yemekler

Misafirperverlik

Sessizlik

Makul fiyatlar


Eksileri

Rezervasyon için erken aramak gerekiyor.Yoksa yer kalmıyor.

Adres 


Cumhuriyet Mahallesi, Alsancak Sokak No:2 Bozcaada , 17680 ÇanakkaleBozcaada, Bozcaada 17680,Türkiye

902862173949

2 yorum:

  1. Keyif almış olmanız, bunu her duyduğumda beni çok mutlu ediyor.

    YanıtlaSil
  2. Can biraz büyüsün gezmeye devam :) Her şey için tekrar çok teşekkür ederiz.

    YanıtlaSil