Isparta Tandır Kebabı, Ferah Kebap

Bir hafta boyunca Antalya dönüşü Isparta ilimizde Isparta Kebabı yenilebilecek en doğru yeri araştırırken olumlu yorumların yoğunlaştığı Ferah Kebap'a uğradık. 


Kuzu kaburgasından hazırlanan Isparta Tandır Kebabı 200 gr olarak servis ediliyor. Pide çeşitleri yemek isteyenler için de seçenekler mevcut. Fiyatlar oldukça makul. Tandır Kebabı yanında salata ikram olarak geliyor. İçme suyu bakır kapların içerisinde. İşletme 3 kattan oluşuyor. Merdivenleri biraz dik. Dikkatli olmanız gerekiyor.

 2. kat

Tandır Kebabı


 3.Kat3. katta teras bulunuyor. Terastan vallik binasını görmek mümkün. Biz gittiğimizde otopark inşaatı devam ediyordu. Yakın zamanda bu kötü görüntü yerini güzel bir manzaraya bırakacaktır.
Pide Çeşitleri..

  Kaymaklı ekmek kadayıfı lezzetli fakat şerbeti bol. Şerbetin içerisinde yüzen tatlıyı sevmiyorum.  Tatlı şerbeti bol olmasına rağmen hafifti.


 Duvarda geyik derisine yazılı ayetleri görünce oldukça etkilendik. Kolay bir iş değil.
İşletme 100 Tarihi lokanta arasına da girmiş ve kendi markaları ile ayran üretimi de yapmaktalar.

  Mutfak...
Tandır kebabının yapıldığı mabet :)Ustam sağolsun fotoğraf çekmeme izin verdi :)


 Giriş Katı 


Ferah Lokantası bulması çok kolay bir yerde...Eski Üzüm Pazarı girişinde solda veya diğer bir deyişle Isparta Valiliği karşısında.Not: Hesabı ödeyip ayrılırken kasada duran beyefendinin içten " Allah razı olsun, afiyet olsun " deyişi sadece Anadolu'da duyabileceğiniz türden...Belirtmeden geçemedim.

Nerede ? 


0 yorum:

Yorum Gönder